CASD  
   
 
Recenze

Jak jsme prožívali okrskové shromáždění 2004 v MB?

V sobotu 13. března 2004 jsme hostili bratry a sestry sborů - Kolín, Poděbrady, Brandýs n/L-Stará Boleslav a Neratovice-Mělník. Bohatý program sobotního dopoledne "odstartoval" jeho průvodce kazatel Jakub Vopeák. Zatímco ve velkém sále probíhala sobotní škola, kterou vedl v jedné velké třídě kazatel Jenda Brodský, sobotní školku malých dětí vedla Petra Kučerová a mládežníky Iveta Škodová.

Před kázáním zaujalo naše děti, ale i dospělé vyprávění Jindry s jeho nerozlučným kamarádem ?Čendou?. (velká loutka, se kterou Jindra umí moc zdařile komunikovat).
Kázání br. Jindry Černohorského nás motivovalo příběhem Eliáše (Lk 4,22-26), který nebyl Bohem poslán po skončení období 3,5 roku bez deště k žádné z vdov Izraelských, ale k pohanské vdově ze Sarepty. Budeme-li pro Boží dílo nepoužitelní, Pán si pro jeho dokončení najde jiné lidi. Myšlenka druhého textu byla z Mat 8, 11.12 - Pravím vám, že mnozí od východu i západu přijdou a budou stolovat s Abrahamem, Izákem a Jákobem v království nebeském, ale synové království budou vyvrženi ven do tmy; tam bude pláč a skřípění zubů." Text z Matouše zní tvrdě, ale kolik ještě tvrdých slov musí zaznít, aby nás probudily z našeho duchovního umírání?
Z hudebních vstupů, které prolínaly sobotní pobožností zaujala píseň dětského dua Vašíka a Štěpánky, sóla Radka Steinerta a indisponovaného Jendy Kurucze. Očekávané duo, které bylo ozdobou festivalu podzimní ?Pražské harfy? nezaznělo, protože Radkova dcera Markéta byla také indisponována.
Bohaté polední pohoštění, které zajistily naše sestry s podporou toho, co přivezli naši hosté, splnilo očekávání těch, kteří k všeobecné spokojenosti potřebují i posílení těla.

Odpoledne nám Jindra Černohorský promítl prezentaci nových metod evangelizační práce v hradeckém komunitním centru Bé plus, které založil s týmem spolupracovníků na sídlišti Moravské Předměstí. V 15,30 hod. jsme shromáždění ukončili zpívanou modlitbou ?Králi věčný žehnej nám?. Zdařilé a srdečné společenství, které jsme z Boží milosti mohli prožít nás velmi povzbudilo. Sál modlitebny hostil včetně dětí více než sedmdesát lidí.
Poděkování patří všem, kteří jakkoli přispěli k požehnanému průběhu sobotního slavnostního dne.

Vložena: 14. March 2004
Recenzent: Pavel
Hodnocení:
Kliknutí: 10178
Jazyk: czech

  

[ Zpět na seznam recenzí | Poslat komentář ]

 
 
Hlavní stránka  |  Historie sboru  |  Zprávy  |  Seznamka  |  Kalendář akcí  |  Fotogalerie  |  Odkazy  |  Stahujte  |  Váš osobní účet  |  FAQ  |  Kontakty

www.mb.casd.cz, stránka sboru Církve adventistů sedmého dne, sborový dům CASD, Dukelská č. 1443 - Mladá Boleslav.
Design: M. Steinertová, systém: R. Steinert, redakce: P.Přibyl. Copyright 1999-2008 Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund